Pohled Mladá Boleslav

V úterý 23. dubna se na mladoboleslavském atletickém stadionu uskutečnil druhý ročník sportovně charitativní akce s názvem „PŘES BARIÉRY S POLICIÍ“. Připravila ji středočeská policie ve spolupráci s Pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR 211, Nadací Konto Bariéry, Statutárním městem Mladá Boleslav, společností Škoda Auto a společností HOP Arena.

Hlavní myšlenkou bylo motivovat mládež ke sportovním aktivitám a zároveň pomoci handicapovaným lidem. Sportovně charitativní akce byla určena pro střední školy v Mladé Boleslavi. Studenti si pod vedením instruktorů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti, které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR.

Úspěšní sportovci obdrželi potvrzení o absolvování fyzických testů a zároveň získali informace o přijetí do služebního poměru k Policii České republiky. Za každé úspěšné složení fyzických testů byla generálním sponzorem složena finanční částka určená handicapované osobě ze středočeského regionu.

Výtěžek ze sportovního dne v Mladé Boleslavi bude určen Jirkovi (28 let), který je po amputaci pravé ruky, o níž přišel v důsledku onkologické léčby. Vybraná finanční částka bude použita na zakoupení bionické (robotické) ruky.

  24.04.2019