Pohled Mladá Boleslav

Pracovnice odboru sociálních věcí z mladoboleslavského magistrátu si od zástupců automobilky Škoda Auto převzaly dvě elektrokola. Ta budou sloužit pro terénní práci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Nápad na pořízení elektrokol pro terénní práci vzešel přímo od pracovnic odboru sociálních věcí. Elektrokola se podařilo získat díky projektu Výboru pro spolupráci se Škoda Auto a Okresní hospodářskou komorou. Kola si od zástupců společnosti Škoda Auto převzaly vedoucí odboru sociálních věcí Šárka Večeřová a náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková.
 
"Jsem ráda, a děkuji Škodě Auto, že se tento projekt podařilo uvést do života. Kola budou pracovnice OSPODu používat při provádění místního šetření v rodinách. Díky nim budou flexibilnější a zároveň přispějí i k ekologickému provozu při pohybu ve městě. Doposud totiž jezdily automobilem," upřesnila náměstkyně Kašpárková.
 
Orgán sociálně-právní ochrany dětí, zkráceně OSPOD, zastupuje zájmy dítěte v řízení, v nichž se rozhoduje o nezletilých. Například o svěření do péče, určení výše výživného, nebo upravení styku s rodiči. V Mladé Boleslavi má oddělení OSPOD jedenáct pracovnic.
 
 
  25.06.2020