Pohled Mladá Boleslav

Po celý rok 2022 se dění ve spolku DMO Pobyty ponese v duchu  kampaně „Nejsme z jiné planety“. Ta bude zahájena ve čtvrtek 14. dubna v Praze v Centru Paraple. Jejím smyslem je ukázat, že i handicapovaní touží po svobodném životě, seberealizaci, zapojení do pracovního procesu a společenského života, tak jako zdraví lidé.

Spolek chce ukázat lidem možnosti, které handicapovaný člověk má – hlavně to, že lidé s handicapem nemusí být nutně vždy umístěni do některého z pobytových zařízení. Tito lidé mohou žít běžný, zdravým lidem přirozený život, mohou pracovat, chodit za kulturou, do kina, ke kadeřníkovi, mohou mít přátele a setkávat se s nimi. Potřebují-li pomoct, jsou tu pro ně dostupné terénní sociální služby, které potřebnou péči a podporu zajistí v domácím prostředí handicapovaného. Dostupné jsou i různé poradenské služby a v neposlední řadě i domácí zdravotní péče.

Kampaň „Nejsme z jiné planety“ bude spojená také s možností zakoupit si stejnojmennou knihu, která vyšla již v roce 2020. Na zahájení kampaně naváže velikonoční pobyt v Centru Paraple (14. až 18. dubna). O kampani i ostatních aktivitách bude spolek po celý rok informovat prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek www.dmopobyty.cz.

  28.03.2022