Pohled Mladá Boleslav

Ve středu 9. září se uskutečnila akce Moje čistá lokalita MB, do které se zapojili klienti a pracovníci nízkoprahového klubu Činžák. Akce se konala v rámci celorepublikového projektu Ukliďme Česko a na jejím pořádání spolupracovalo s koordinátory Činžáku také Oddělení bezpečnosti a prevence kriminality města Mladá Boleslav v součinnosti s OC Kaufland.

Čtveřice dětí, které Činžák navštěvují, vyrazila uklízet do okolí OC Kaufland, což je místo, kde si obyvatelé okolních domů často stěžují na nepořádek. Dvouhodinová práce skupinky z Činžáku přinesla velmi pozitivní výsledek pro všechny strany. Děti s pracovníky nasbírali cca 12kg odpadků, které během svojí práce třídili a následně umístili do kontejnerů na tříděný odpad.
 

"V této akci chceme s klienty pravidelně pokračovat i v budoucnu, na naše klienty to má pozitivní dopad," sdělil Radan Žemlička, vedoucí NZDM Klubu Činžák. Účastníci úklidu sami na vlastní kůži poznali, že úklid po bezohledných spoluobčanech není v žádném případě nic snadného. Po odvedené práci děti dostaly nápoje v McDonald a od OC Kaufland jako odměnu balíčky se sladkostmi.

  10.09.2020