Pohled Mladá Boleslav

Odbor sociálních věcí magistrátu města Mladá Boleslav uspořádal tábor pro děti, které prožívají nebo prožily nepříznivou životní situaci. Pobyt byl uskutečněn díky finanční podpoře Nadačního fondu Škoda Auto a města Mladá Boleslav. Děti na táboře navštívila náměstkyně primátora Mladé Boleslavi Miroslava Kašpárková.

Tábory odboru sociálních věcí jsou pořádány od roku 1996. Letošního pobytu v horské chatě P-penzion v Dolním Maxově se zúčastnilo 25 dětí a 6 vedoucích.

Pro děti byl připraven velmi pestrý táborový program. Nechyběly v něm sportovní hry, soutěže, táborový oheň a opékání buřtů. Zážitkem pro děti bylo letní kino a spaní pod širým nebem, či nealko barmanský kurz s certifikovaným barmanem Janem Juričem.

Nechyběl ani celodenní výlet na Kozí farmu v Pěnčíně a na Černou Studnici. Součástí tábora byla také sportovní olympiáda, která byla připravena ve spolupráci s Městskou policií Mladá Boleslav. Pod vedením Aleny Novákové, vedoucí odborného výcviku cukrářů na ISŠ Na Karmeli a si děti upekly a ozdobily muffiny. Táborový pobyt zakončil karneval.

 

  16.07.2020