Pohled Mladá Boleslav

V Mladé Boleslavi bude od poloviny letošního roku fungovat nová sociální služba – domov pro osoby se zdravotním postižením. Provozovat ji bude Centrum 83, které v úterý 21. května v budově v Havlíčkově ulici představilo nově zrekonstruované prostory pro potřeby tohoto domova. Slavnostního otevření se za město Mladá Boleslav zúčastnila náměstkyně primátora pro sociální oblast Miroslava Kašpárková.

V dopoledních hodinách proběhlo symbolické slavnostní předání klíčů za účasti pozvaných hostů, zástupců města Mladá Boleslav a Krajského úřadu Středočeského kraje, který celý projekt finančně podpořil. Odpoledne se dveře otevřely pro veřejnost a návštěvníci si mohli prohlédnout novou domácnost a získat všechny informace o přestavbě i budoucím provozu.

Centrum 83 poskytuje služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením na Mladoboleslavsku již několik desetiletí a klienti, kteří byli při zakládání služby dětmi, stárnou společně s ním. A protože stále větší počet dospělých klientů bude v budoucnu potřebovat celoroční pobytovou službu s větší mírou podpory, která dosud v Mladé Boleslavi chybí, vyšli v Centru 83 tomuto problému naproti. A tak v roce 2015 započal proces vzniku domova pro osoby se zdravotním postižením, který se završí letos v létě, kdy se do jeho prostor nastěhuje prvních šest obyvatel.

 

  24.05.2019