V květnu se proběhla série besídek pro seniory ke Dni matek
Den zdraví a sociálních služeb nabídne prevenci, poradenství i zdravé dobroty
Ve vestibulu magistrátu se konala prodejní velikonoční výstava
Velikonoční výstava v DPS Na Radouči nabízí ručně tvořené výrobky
Novou ředitelkou Pečovatelské služby města Mladá Boleslav je Jana Hálová
Od července realizuje odbor sociálních věcí Magistrátu města Mladá Boleslav projekt „Terénní sociální tým“. Reaguje tak na zvyšující se počet lidí bez domova, kteří bezprizorně zůstávají v ulicích města Mladá Boleslav a v nejbližším okolí. Projekt podpoří i speciální automobil, pořízený za přispění nadačního fondu Škoda Auto.
V rámci projektu bude Mobilní sociální tým podporovat a vyhledávat osoby z cílové skupiny v jejich přirozeném prostředí, tj. v lokalitách, kde se nachází. Minimálně 200 osob z cílové skupiny bude motivováno ke zpětnému začlenění do společnosti.
Přímá podpora bude realizována v terénu, kde bude klientům poskytováno odborné poradenství, motivace, informovanost o možnostech řešení jejich situace. V případě potřeby budou klientům poskytnuty základní hygienické potřeby a základní potravinová pomoc, případně zdravotnický materiál k sebeošetření. Motivačními poukázkami budou směrováni do střediska Naděje. Snahou bude, aby minimálně 65 z nich prokazatelně sociálních služeb Naděje využilo.
Auto s posádkou, která bude tvořena sociálním pracovníkem a pracovníkem v sociálních službách projektu a zástupcem střediska Naděje, bude zpočátku do terénu vyjíždět 2x týdně na pevně stanovená místa, v určitou dobu. Automobil je speciálně upraven pro tuto činnost. Disponuje tzv. suchou a mokrou částí.
Vybavení tvoří malá sprcha s ohřívanou vodou v zadní části vozu, kde bude možnost omytí klienta (ošetřovaná část těla – horní, dolní končetina..), dále zázemí pro kancelář, ve které bude sociální pracovník vybaven telefonem, počítačem s připojením na internet a tiskárnou, aby bylo možné okamžitě reagovat na případné potřeby klientů (např. objednání k lékaři, kontakt na úřady, apod.). V soukromí tak bude moci terénní sociální pracovník zjistit situaci klienta, vyhodnotit ji a stanovit si s ním plán pomoci. V případě chladného počasí bude možnost poskytnout v terénu klientům teplý nápoj.
Tým povede o klientech dokumentaci. K dalším činnostem týmu patří mimo výjezd na stanoviště terénní práce v celém území IPRÚ, komunikace se starosty obcí, aktivní vyhledávání osob bez přístřeší nebo ohrožených ztrátou bydlení ve spolupráci s pracovníky projektu Dobré Bydlo a dalšími organizacemi.
Projekt Podpora profesionální realizace sociální práce na Mladoboleslavsku, registrační číslo CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_049/0014383 je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Mladá Boleslav.